Forside
Om fjordhotellet
Rommene våre
Fjordopplevelser
Kontakt oss
Veien hit
Arrangementer
Venner og partnere
Gjestene våre
Fjordspa
Fjordhotellet i media
Kurs og konferanse
Fest og feiring
Matgleder
English
Skinner solen?
Bluesbygda Skånevik
Close to you - the best of Burt Bacharach


Close to you er et fargesprakende show inspirert av sekstitallet, med spennende vokale arrangemanger der sangerne leker seg i hele registeret.

Showet serverer deg fengende rytmer og melodier i ulike musikalske sjangre;
en skikkelig nostalgikveld for alle som husker glansdagene til Dusty Springfield, Cilla Black og Dionne Warwick. Close to you lover deg et spennende møte med Burt Bacharach i et forrykende show som fenger både det yngre og eldre publikum!

Artistene setter sitt eget preg med flerstemt sang og musikkstiler som spenner fra jazz og boogie woogie til soul og gospel.

Tid, sted & pris:
Onsdag 31. mars og fredag 2. april 2010, kl. 19.30 på Skånevik Fjordhotel. Billettpris 190,-. For show + trerettersmiddag: 390,-. For kombinasjonstilbud som blant annet inkluderer overnatting, kontakt oss for spesifikt pristilbud.

OBS:
Begrenset antall plasser! Billettbestilling til resepsjonen, enten på telefon 53 77 07 00 eller på post@fjordhotellet.no

Showgirls:


Øyunn Bjørge har spilt hovedroller i kjente musikaler som  Les Miserables, I blanke messingen, Pinocchio, Trollmannen fra Oz, West Side Story, Fame og Saturday Night Fever. Hun har vært med i tv-programmer som Beat for beat, Idrettsgallaen, Den store klassefesten og God morgen, Norge, og spiller for tiden steppekatten Jennyanydots i Cats på Chat Noir.

 

Reidun Sæther har blant annet spilt Dorothy i Trollmannen fra Oz og Cosette i Les Miserables. Hun spiller nå fortellerkatten Jellylorum og operakatten Griddlebone i Cats på Chat Noir. Sammen med pianisten Dan Linden har hun produsert flere suksessfulle konsertprogram som de har turnert med de siste årene. Hun har fått kunstnerstipend i både Sverige og Norge. 

 

 

Jenny Storm Nielsen har medvirket i produksjoner rundt om i landet, blant annet Evita på Chateau Neuf i Oslo og Rogaland Teater, Les Miserables på Den Nationale Scene i Bergen og forestillingen Jesus Christ Superstar i Stavanger. Hun gjorde hovedrollen Carmen i musikalen Fame i Stavanger. Hun mottok dessuten Sandnes årlige kulturpris i 2005 og Egersund kulturpris i 2005.




Dan Lindén
– kapellmester/piano

Hvem er så Burt Bacharach? Sjelden har vel en låtskriver kunnet skryte av en tilsvarende hitliste. Aretha Franklin, Patti Labelle, Dionne Warwick, Tom Jones, The Beatles, Nat King Cole, The Carpenters, Stevie Wonder, Elton John, Dusty Springfield, Cilla Black og Barbara Streisand er kun et utvalg av kjente artister som har spilt inn låtene hans. Burt Bacharach dominerte hitlistene på 60- og 70- tallet, og hadde hele 70 top 40-hits i USA. Hans sofistikerte stil var nyskapende samtidig som den ivaretok popmusikkens hitfaktor, og Bacharach skapte en unik sound ved å kombinere elementer fra både jazz, pop og brasiliansk musikk. Umerkelig skifter melodiene både tone- og taktart, uten at publikum helt vet hva som har skjedd. Det eneste vi vet er at musikken hans er fantastisk!  

Velkommen!


Alle foto: Maria Reme

 

 

 





Tips en venn
Din venns e-mail

Ditt navn
Din e-mailadresse

Aktuelt
Haust i Skånevik!


Jan Toft-konsert
Helsemesse






 

 


I hjertet av Sunnhordland

Skånevik Fjordhotel | Telefon 53 77 07 00  | Faks 53 75 52 55 | E-post: post@fjordhotellet.no

|E-post webansvarlig |Org.nr. 988 037 524 MVA